18. – 22. srpna 2021: Pěší pouť do Nepomuku

U příležitosti oslav 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého pořádáme pěší pouť ke cti tohoto českého patrona.

Zahájena bude ve středu 18. srpna v 9:00 pobožností na pražském Karlově mostě v místě, kde bylo umučené tělo sv. Jana svrženo do Vltavy a ukončena v neděli 22. srpna v 16:00 Mší svatou v Nepomuku.

 

Program

Každý den nás čeká Mše svatá, rozličné katecheze, zpěv poutních i jiných písní, společná modlitba svatého růžence a částí officia a dále vlastivědno-historický výklad k navštíveným místům. Cestou rovněž navštívíme některé pamětihodnosti, především poutní místo Svatá Hora u Příbrami a Skalku u Mníšku pod Brdy. Během pouti bude možné přistoupit ke svátosti smíření nebo k osobnímu duchovnímu rozhovoru.

Přibližná trasa pouti: Praha – Černošice – Mníšek pod Brdy – Dobříš – Příbram – Rožmitál pod Třemšínem – Třemšín – Nepomuk. Každý den ujdeme 20 až 30 km nenáročným terénem.

 

Ubytování a strava

Na každý den je zajištěno ubytování buď ve společných prostorách (muži a ženy zvlášť) nebo v chatkách či pokojích. K dispozici bude každý den umývárna i sprcha. Je nutné, aby si každý účastník přivezl vlastní spací pytel a karimatku nebo jinou pohodlnou podložku.

Stravování bude zajištěno společné. Snídaně i oběd budou studené, večeře podle možností teplé. V průběhu pouti bude mezi hlavními jídly k dispozici také drobné občerstvení a voda na doplnění. Vezměte si proto vlastní velkou lahev na vodu.

Pokud se chcete stravovat sami, nebo pokud trpíte nějakou alergií, dejte nám prosíme spolu s přihláškou vědět. Totéž platí v případě zájmu o ubytování v Praze v noci ze 17. na 18. srpna, resp. v Nepomuku z 22. na 23. srpna.

 

Zavazadla a vybavení

 Převoz věcí, které nebudeme během dne potřebovat, bude zajištěn doprovodným vozidlem. Vezměte si s sebou tedy jedno větší zavazadlo, v němž bude možné tyto věci převážet. Pro věci potřebné během dne postačí obyčejný batoh.

Nutností je dobře prošlápnutá turistická obuv, spíše lehčí a vzdušnější než pohorky nad kotníky. Dále ochrana proti dešti a slunci.

 

Cena a přihlášení

Předpokládaná plná cena za ubytování v průběhu pouti, stravu a dopravu zavazadel je cca 2000 Kč. Přesná částka se bude odvíjet od počtu účastníků. Platbu bude možné provést v hotovosti na místě.

Přihlašovat se je možné do 31. 7. 2021. Přihlásit se může každý od 14 let (osoby mladší 18 let pouze v doprovodu zodpovědné dospělé osoby). Před přihlášením prosíme o zvážení vlastní fyzické kondice. Pro případ nouze bude ale k dispozici doprovodné vozidlo.

Spolu s přihláškou prosíme o zaplacení zálohy 500 Kč na účet 2901456442/2010 (IBAN: CZ5320100000002901456442, BIC: FIOBCZPPXXX), variabilní symbol: 1526

V případě, že by akce byla z důvodu přetrvávajících protiepidemických opatření zrušena, nebo v případě neúčasti z důvodu nemoci, bude záloha vrácena.

plakát černobílý ke stažení

Přihlášky

  Jméno a příjmení

  Datum narození

  Bydliště

  Další poznámky či sdělení:

  Kontaktní email

  Telefon

  "Odesláním přihlášky se závazně přihlašuji na pouť do Nepomuku 18. - 22. 8. 2021"

  "Odesláním přihlášky souhlasím, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, se zpracováním osobních údajů, a to až do doby, kdy tento svůj souhlas písemně odvolám. Osobní údaje budou použity pouze pro přihlášení k akci či zajištění pobytu."

   

  Případné dotazy zodpoví bohoslovec Matyáš Razím FSSP (; mob.: 724 920 979 – jen pro komunikaci těsně před poutí a během ní)

  Během pouti doprovází P. Jakub Zentner FSSP