30. 6. – 3. 7. 2022: Římovská letní pouť

9 Kvě

100 km putování pěšky krajinou Novohradských hor přes poutní místa dobrá voda u Nových Hradů a Svatá Trojice u Trhových Svin do Římova.

Pěší pouť

Čtvrtek 30. června

5:00 začátek poutě ve Vyšším Brodě. [Možnost přespání v klášteře z 29. 6., cena noclehu 320 Kč, objednávky přímo v klášteře.]

9:30 možnost připojit se k pouti při mši svaté v kostele sv. Jiljí v Dolním Dvořišti. [Příjezd vlaku od Prahy do 2,5 km vzdálené stanice Rybník v 8:52.] Putování krajinou česko-rakouského pohraničí do Pohoří na Šumavě. Nocleh na Louce poblíž kostela ve vlastních stanech.

Pátek 1. července

Cesta krajinou Novohradských Hor do Dobré Vody, přibližně v 18:30 mše svatá v poutním kostele Panny Marie Těšitelky, nocleh ve stanech na louce za kostelem.

Možnost připojit se pouti při mši svaté v Dobré Vodě. [Příjezd autobusu od Českých Budějovic v 18:20.]

Sobota 2. července

Cesta přes poutní místo Svatá Trojice u Trhových Svin směrem do Římov. Možnost přespání do neděle na faře v Římově.

Možnost připojit se ve 12:30 k pouti u kaple Nejsvětější Trojice u Trhových Svin. [Příjezd autobusu od Českých Budějovic do Trhových Svin v 11:35.]

18:00 mše svatá v Římově.

Neděle 3. července

8:30 mše svatá s gregoriánským chorálem v podání Literátského bratrstva z Netolic pod vedením Jiřího Churáčka (misál 1962). Při mši svaté zazní nově objevené barokní zpěvy k Panně Marii Římovské z 18. století. Slouží P. Jakub Zentner FSSP.

Pro poutníky zajištěno doprovodné vozidlo pro těžká zavazadla a znavené poutníky. Stravování během poutě z vlastních zásob. Příspěvek na organizaci formou sbírky při mši svaté.

Možno účastnit se i bez přihlášení. Pro přihlášené bude zajištěno doprovoné vozidlo, zejména pro zavazadla.

  Jméno a příjmení

  Datum narození

  Bydliště

  Další poznámky či sdělení:

  Kontaktní email

  Telefon

  "Odesláním přihlášky se závazně přihlašuji na pěší pouť do Římova 30. 6. - 3. 7. 2022"

  "Odesláním přihlášky souhlasím, ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů, se zpracováním osobních údajů, a to až do doby, kdy tento svůj souhlas písemně odvolám. Osobní údaje budou použity pouze pro přihlášení k akci či zajištění pobytu."

  [recaptcha]