Kalendář poutního místa Římov na rok 2020

3 Říj

Matice Římovská, z. s. vydala pro příští rok stolní týdenní kalendář s fotografiemi z římovské pašijové cesty a poutního místa Římov.

Kalendář obsahuje kromě občanského kalendária také liturgický kalendář podle tradičního a nového mešního řádu římského ritu.

(Kliknutím na obrázek se ukáže náhled pro měsíc leden.)

V kalendáři najdete nejen přehled liturgických svátků v obou formách římského ritu, ale také místní odlišnosti podle jednotlivých diecézí nebo historických zemí Čech, Moravy a Slezska.

V kalendáři jsou také vyznačena data konání římovských poutí a místních oslav, a také poutí ve všech farnostech, které s Římovem sousedí.

Jedná se o jediný český kalendář, který přehledně uvádí oba současná římskokatolická liturgická kalendária s uvedením liturgických barev a stupně slavení.

Kalendář bude k dostání od poloviny října ve všech kostelech, které používáme pro apoštolát FSSP nebo je možno si jej můžete objednat u Matice Římovské na emailové adrese:

Poštovní adresa: Matice Římovská (Iveta Černá), J. Dobrovského 611/12, 37006 České Budějovice

Do zprávy prosím uveďte jako  předmět „kalendář 2020“, a dále pak počet kusů, jméno a adresu zásilky.

Kalendáře jsou nabízeny „zdarma“, ale za každý dar na tisk dalších publikací k propagaci poutního místa Římov či uhrazení poštovného bude spolek Matice Římovská vděčný. (Doporučená přibližná výše případného příspěvku je 75 Kč). Číslo účtu Matice Římovské, z. s.: 264631287/0300