23. – 28. srpna 2022: Hovory o víře ve Vyšším Brodě – Katolická víra a jinověří

4 Kvě

Na programu budou kromě bohaté nabídky přednášek každodenní mše svatá a společná modlitba, adorace, vycházky a exkurze a v neposlední řadě možnost vzájemného setkání se.

Akce začíná v úterý 23. 8. po mši svaté a večeři přednáškou v 19:30. V následujících dnech budou denně na programu čtyři přednášky od různých přednášejících.

Hlavní přednášející bude paní doktorka Annie Laurentová – francouzská politoložka a žurnalistka a významná odbornice v problematice islámu a jeho interakce s křesťanstvím. Mimo jiné byla v roce 2010 jmenována papežem Benediktem XVI. jako expertka pro biskupskou synodu o Blízkém východě.

Hovory o víře budou zakončeny v neděli 28. 8. exkurzí do poutního místa Římov, kde bude možné se po dopolední mši svaté a následném pohoštění účastnit závěrečné přednášky paní Laurentové a případně si prohlédnout poutní místo a projít tamní pašijovou cestu.

DŮLEŽITÉ ZMĚNY (k 23. 8.):

  • V úterý 23. 8. v 19:30 bude přednáška Matyáše Razíma FSSP – SOUČASNÝ ATEISMUS V KONFRONTACI S KŘESŤANSTVÍM.
  • Ve středu 24. 8. v 9:00 bude přednáška doktorky Kutarňové – BOHORODIČKA A KRISTUS JAKO ODPOVĚĎ JÓBOVI A RABÍNŮM
  • V sobotu 27. 8. v 19:30 bude přednáška profesora Tomáše Machuly – NOSTRA AETATE – DEKLARACE O POMĚRU CÍRKVE K NEKŘESŤANSKÝM NÁBOŽENSTVÍM

Součástí programu bude tento rok také možnost zůčastnit se pěších výletů nebo návštěv kulturních památek v okolí.
Přesný program exkurzí se bude odvíjet od počasí, proto se konkrétní plán dozvíte po příjezdu na Hovory o víře. V nabídce by ale neměla chybět návštěva Českého Krumlova, Rožmberku nad Vltavou, hory Sternstein  v Rakousku s výhledem z rozhledny na panorama Alp, zříceniny hradu Vítkův Kámen a samozřejmě také prohlídka kláštera ve Vyšším Brodě.
V pátek 26. 8. se budeme modlit pobožnost křížové cesty.

Náklady

Cena za ubytování ve dvou- až pětilůžkových pokojích (klášteru Vyšší Brod) 320 Kč/noc. Pro manželské páry, resp. rodiny zajištěn vlastní pokoj. Děti do 3 let zdarma.

Cena za jídlo (klášteru Vyšší Brod) 85 Kč/snídaně, 140 Kč/oběd, 100 Kč/večeře.

Účastnický poplatek (pro zajištění přednášejících a oragnizaci) 1650 Kč, zlevněné 825 Kč (studenti a děti od 12 let) – bez ohledu na délku pobytu. Děti do 12 let zdarma.

Cena za celý program 4875 Kč (se slevou pro studenty 4 050 Kč).

Možno se přihlásit bez ubytování nebo objednat jen část stravování podle vlastního zájmu.
Po odeslání přihlášky zašleme vyúčtování. Přihláška je platná po uhrazení zálohy 2000 Kč.

Prosíme o vyplnění formuláře zvlášť pro každou osobu, která se bude účastnit.
V případě účasti rodiny s dětmi je možné uvést do kolonky „Další poznámky či sdělení“ počet dětí a jejich věk a počet porcí pro každé přihlášené jídlo – v tomto případě není nutné vyplňovat pro každé dítě zvlášť přihlášku.

Přihlašování končí týden před zahájením Hovorů o víře, tedy 16. srpna.
Přihlašování bylo prodlouženo do 21. srpna.

Přihláška

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.